HAKKIMIZDA

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

HAKKIMIZDAHedefimiz

 • Uluslararası bilimsel gelişmeler ışığında endüstriyel uygulamalardaki teknik malzeme ihtiyaçlarının giderilmesi amaçlı katma değerli ürünler geliştirmek ve üretmek,
 • Yerli kaynakların yüksek katma değerli, ileri teknoloji malzemelerine dönüştürülmesi,
 • Global piyasada rekabetçi teknik kimyasal ve seramiklerin pazar payını artırmak,
 • Bor ve bileşikleri konusunda küresel anlamda otorite veya referans sayılabilecek işlere imza atmak,
 • Milli yer altı zenginliklerimizi kıymetli ürünler haline dönüştürerek prestijli ve ekonomik kazanımlar yaratmak.

Görevimiz

Pavezyum Inovatif çözüm önerileriyle otomotiv, metalurji, enerji (yenilenebilir enerji), elektronik ve savunma sanayi sektörleri gibi birçok alanda performans iyileştirmesine katkıda bulunur, kritik noktalarda çözümler sunar.

Müşteri ve sorun özelinde yapılmış teknik araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla gereksinimleri sağlayacak spesifik malzemelerin üretimi veya teknoloji transferiyle öznel çalışmalar geliştirir.  Laboratuvar seviyesindeki deneyler neticesinde kimyasal çözümler üretilir, şartlar netleştirilir ve ilgili reçeteler hazırlanır.  Sonrasında pilot veya üretim ölçekli özel düzenekler dizayn edilir, hayata geçirilir, geliştirilir ve parametreler optimize edilir.  Sektör ihtiyacına göre skalalandırılabilir bu düzenekler miktar, saflık, kalite gibi farklı öncelik sıralamalarına göre üretim ölçeğinde hayata geçirilir.

HAKKIMIZDAVeriler ve Bilgiler

Pavezyum 2008 yılında kuruldu. Günümüzde bor ve bor bileşikli seramik tozları üretimi gerçekleştirmektedir. Üretim ve Ar&Ge alanlarını, müşteri ihtiyaçları ve endüstriyel gereksinimler doğrultusunda belirlemekte ve projeler sonrasında ürün gamını zenginleştirmektedir.

İlk ve tek yerli endüstriyel bor üretimine ek olarak, global anlamda en etkili kırılma 2011 yılında nano bor’un endüstiyel üretiminin hayata geçirilmesiyle yaşanmış ve hem teknik hem de bilimsel anlamda ‘oyunu değiştiren’ bir katkı sağlanmıştır.

Pavezyum 2021 ortası itibariyle halen Türkiye’de ilk ve tek endüstriyel ölçekte bor üreticisi, Uluslarası arenada ise amorf bor üretiminde sayılı şirketler arasında, ancak nano bor üretiminde ilk ve tek şirket olma ünvanını korumaktadır.

2015-2018 yıllarında geliştirilmiş üretim hatlarıyla hem üretim kapasitesini hem de pazar payını artıran Pavezyum 2019/2020 yılları arasında yenilenen vizyoner kadrosuyla teknik seramikler ve ileri malzemelerin üretimi konusunda çalışmalara başladı.  Akademik altyapı ve endüstri tecrübesiyle 1 yıl gibi kısa bir sürede çok sayıda ürün üretim hattında yerini buldu.  Özellikle Ar&Ge ve Ür&Ge altyapısına yaptığı yatırımlar sonrasında, alanlarında uzman kadrosuyla zorlu sayılabilecek işler hayata geçirilmektedir.  Tonajlı üretimi olan, 3 farklı kategorideki 22 farklı ürün ile Pavezyum hem yurt içi hem de 10’dan fazla ülkeye ihracatıyla yurtdışı pazarında yerini almıştır.  Üretim, yönetim, proje ortakları ve partnerlerin de bir araya gelmesiyle yaklaşık 50 kişiden oluşan geniş ailemiz günden güne büyümekte ve bağlarımız güçlenmektedir.

Siz de Pavezyum ailesinin bir parçası olmak isterseniz Kariyer Sayfası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla.

HAKKIMIZDAKalite ve Çevre Politikamız

PAVEZYUM KİMYA SANAYİ DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ; KİMYA SEKTÖRÜNDE müşteri istekleri ve yasal şartları karşılayarak faaliyette bulunan firmamız;

 • Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı,
 • Vermiş olduğumuz üretim ve hizmetlerimizi eğitimli ve uzman kadrolarımız ile taahütlerine bağlı kalarak karşılamayı,
 • Üretim ve Ar-Ge çalışmasında bulunduğumuz Elemental Amorf Bor ve Metal borürleri standartlara uygun geliştirmeyi ve üretmeyi,
 • Güvenilirlik, doğruluk ve dürüstlükten taviz vermeden sektörümüzde ilk sıralarda yer almayı ve gelişen teknolojiyi takip ederek sürekli gelişmeyi,
 • Çalışma esnasında ve uygulamalarda oluşabilecek risklerde personelimizin ve taşeronlarımızın güvenliğini sağlamayı,
 • Çalışma esnasında çevrenin korunmasını ve kirliliğin önlenmesini sağlamayı,
 • Meydana gelebilecek tehlikelerin ortadan kaldırılması ve her türlü kaza, v.b. uygunsuzlukları en aza indirecek yapılanmayı oluşturmayı,
 • İş sağlığı ve güvenliği ile çevre konusundaki yasa, tüzük ve yönetmelikleri yerine getirmeyi,
 • Çevre koruma bilincini geliştirerek doğaya ve ülkemize katkı sağlamayı,
 • Çalışanların katılımı ile kurmuş olduğumuz Entegre Yönetim Sistemi’ni sürekli geliştirerek iyileştirmeyi taahüt ederiz.

Genel Müdür

Dök. Nr. DD.03-Rev:04 / 20.01.2021

TESTIMONIALSWhat Our Clients Say

I greatly appreciate the communication on the process, what we needed to do in terms of providing samples, what to expect. Novalab provided what we needed in terms of certification that we can use with our customers.
Morgan Macleod
MEDICMETRIKA
Sertifikalar
Pavezyum Kimya Şirketinin elemental bor ile metal borürlerin üretimi ve satışı konusunda kalite yetki belgesi.
Pavezyum Advanced Chemicals is certified with ISO 14001 for fulfilling Health and Safety regulations.
Pavezyum Advanced Chemicals is certified in order to process and sale boron and metal borides.
Pavezyum Advanced Chemicals is certified with ISO 45001 for fulfilling Occupational Health and Safety regulations.
Pavezyum Advanced Chemicals is certified with ISO 45001 for fulfilling Occupational Health and Safety regulations.